Złamanie ręki co robić

Okres zimowy to czas, kiedy musimy bardziej zadbać o nasz organizm. Bardzo często, gdy wychodzimy na zewnątrz musimy się cieplej ubrać, włożyć zimowe buty czy nałożyć kalesony pod spodnie.
Jest to również okres bardzo dobry dla ludzi, którzy kochają uprawiać sporty. Do najczęściej uprawianych sportów w zimie należy jazda na nartach czy też desce snowboardowej. Na stoku możemy spotkać ludzi, którzy już bardzo dobrze radzą sobie na śniegu, jak i tych którzy są tam po raz pierwszy lub uczą się jeździć. Zdarza się, że na stoku czy na wyciągu spotka nas, lub kogoś z naszych bliskich, że nie opanuje równowagi i się wywróci. Można sobie zrobić bardzo dużą krzywdę. Złamania i zwichnięcia to chleb powszedni zimą. Gdy spotykamy się z taką sytuacją, bardzo często myślimy – złamanie ręki co robić. Przede wszystkim musimy zachować spokój. Uspokajamy osobę, której chcemy pomóc i dzwonimy po pomoc. Zwykle jest to pogotowie.
Ale nie musimy szusować na stoku aby spotkał nas wypadek zimą. Oblodzone i śliskie chodniki podczas odwilży spotykamy w miastach. Poruszając się samochodem również musimy na to uważać, na siebie i na innych użytkowników drogi. Gołoledź występuje z reguły rano, gdy temperatura jeszcze jest poniżej zera. Piaskarki i pługi nie zawsze zdążą przygotować wszystkie drogi.
Pamiętajmy również o otoczeniu naszego domu. Warto jest odśnieżać na bieżąco śnieg, a także sypać solą i piaskiem chodniki. Podczas roztopów mogą powstawać sople a te są bardzo niebezpieczne, tym bardziej jeśli pojawiają się nad parkingiem bądź chodnikiem. Bez wyjątku należy je zbić ponieważ zagrażają zdrowiu a nawet naszemu życiu. Przed wyjściem z domu warto też posmarować twarz kremem i ubrać rękawiczki na ręce. Czapka i chusta to najlepsza ochrona przed zamieciami i silnym wiatrem.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *